Uczymy się pierwszej pomocy

"999-ważne życie, zdrowie

Jedzie na sygnale szybko pogotowie

W razie zagrożenia korzystaj z nich śmiało

Nigdy dla zabawy- gdy nic się nie stało!"

Gdyby komuś coś się stało          Pochyl buzię do polika                     Proste rączki spleć ze sobą
Podejdź i zapytaj „HALLO?”        Słuchaj chwilę czy oddycha             Pochyl się nad tą osobą
Klęknij obok na kolanka               Patrz czy się podnosi brzuszek       Połóż na serduszko ręce
Jak uczyła przedszkolanka          Poczuj ciepło koło uszek                  I uciskaj w rytm piosence
Chwyć rączkami za ramiona       Zadzwoń szybko po doktora            Rób tak, póki starczy sił
I poczekaj, czy zawoła                  Na działania twoje pora                    A ten człowiek będzie żył !
Jeśli nic nie odpowiada               Jeśli nadal nic nie czujesz
Krzycz o pomoc – oto rada          Do ucisków przystępujesz

Dziś, jak co roku, przyjechali do nas ratownicy medyczni z  Polkowic, aby nauczyć nas, jak udzielać pierwszej pomocy. Wierszyk ujmuje wszystkie zasady i wskazówki, ale nic nie zastąpi praktycznych ćwiczeń. Przedszkolaki najpierw obejrzały, a potem samodzielnie próbowały udzielania pierwszej pomocy. Oczywiście na fantomie. Pokaz wzbudził wielkie zainteresowanie. Każdy może być bohaterem, każdy może uratowć czyjeś życie, nawet małe dziecko. I wszystko wskazuje na to, że przedszkolaki w to wierzą! Wiedzą też w sytuacji zagrożenia, muszą zadbać również o własne bezpieczeństwo.